CUSTOM ROWER DLA ADAMA BRAYTON

Adam Brayton na Hardline

Red Bull Hardline jest jedną z najbardziej szalonych imprez rowerowych. Sportowcy z całego świata zbierają się na walijskich wzgórzach, aby zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych torów wyścigowych. W tym roku jednym z nich jest Adam Brayton.

Tor obmyślony i stworzony przez rodzinę Atherton zawiera szereg trudnych przeszkód, takich jak road gapy, skoki o wysokości nawet 30 metrów oraz bardzo technicznie wymagające zjazdy po skałach. Pomiędzy przeszkodami trzeba zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych technicznych zjazdów, po bardzo “brutalnej” powierzchni.

Na rok 2022, Nukeproof ma 3 zjazdowców, którzy przyjęli zaproszenie na to hardcorowe wyzwanie. Są nimi Adam Brayton oraz para z drużyny Continental-Nukeproof Factory Racing – Chris Cumming i Ronan Dunne.

Jako że Chris i Ronan mają już swoje customy, przyszedł czas  na maszynę dla zjazdowca o pseudonimie „Gas to Flat” – Adama Brayton, który miał okazję stworzyć swój własny „Rower marzeń”.

NUKEPROOF DISSENT Redbull Hardline Adam Brayton custom bike
NUKEPROOF DISSENT Redbull Hardline Adam Brayton custom bike

Rower custom dla Brayton

Ten customowy Prototyp był inspirowany nieograniczoną miłością Adama do wzorów kamuflażowych „Real Tree”. Do pracy artystycznej skorzystaliśmy z wielkiego talentu Elite Refinish w Belfaście. Nie jest rzadkością zobaczyć (albo i raczej nie zobaczyć) Adama spacerującego przez ulice Keswick ubranego w odzież Rogue real tree – nie jest to jednak moda dla każdego.

Przed wprowadzeniem na rynek Nukeproof MegaWatt E-Bike, Brayton zakamuflował swój rower taśmą „Real Tree”, aby, jak twierdzi, „go ukryć”. Red Bull Hardline był idealną chwilą, aby zostawić to wszystko w przeszłości. Skontaktowaliśmy się z najlepszymi w swoim fachu – Jonny’m z Elite Refinish, aby zrobić to raz a dobrze. Niezliczone godziny były spędzone na ręcznym malowaniu tego roweru MTB, aby nadać mu absolutnie oszałamiające, szczegółowe wykończenie.

Detale w tym dziele są niesamowite – przyjrzyj się obrazom poniżej. Wielkie podziękowania dla Sama z firmy Hope Technology za wsparcie projektu nowym, niestandardowym zestawem konstrukcyjnym  „Gas To Flat”.

Chciałbyś się dowiedzieć więcej o rowerze górskim używanym przez Adama?  Będziesz musiał poczekać do następnego roku, kiedy z całą pewnością będzie dobrze przetestowany. 

Zobacz jak Adam buduje swoją nową bestię i jego pierwszy dzień jazdy (na Hardline!)

NUKEPROOF DISSENT Redbull Hardline

Testowanie Red Bull Road Gapa