NUKEPROOF MEGA-ROWER ENDURO MTB

Historia Nukeproof Mega

Linia rowerów górskich Mega firmy Nukeproof została nazwana na cześć oryginalnego modelu Megavalanche. Mega miała być bronią wybieraną przez riderów na konkretny wyścig np. Enduro World Series- miała być agresywna, skuteczna  z inteligentną specyfikacją.

Od 2009 roku Nukeproof Mega jest stale rozwijana, aby zaspokoić potrzeby i wymagania naszych klientów/riderów. Od ponad 10 lat model Mega jest najlepiej sprzedającym się rowerem ze stajni Nukeproofa, zebrał on w ciągu 3 lat, 4 tytuły Enduro World Series. W 2021 Nukeproof wypuścił czwartą generacje, która stała się ewolucją dla tego modelu.

NUKEPROOF Reactor miniaturka

Nukeproof Mega [2014]

NUKEPROOF MEGA Mega Carbon miniaturka

Nukeproof Mega [2022]

NUKEPROOF MEGA geometria

Geometria

Nukeproof Mega to uniwersalny rower Enduro na którym można fajnie poskakać w Bike parku, poczuć flow na naturalnych ścieżkach i z uśmiechem na twarzy podjeżdżać… Połączenie płaskiego kąta główki ramy z krótkim Chainstayem o długości 440mm powoduje, że rower będzie stabilny i skrętny przy dużych prędkościach. Z wyborem rozmiaru ramy nie powinno być problemu ponieważ Nukeproof umożliwia wsadzenie sztycy z większym skokiem do swojej ramy. Przykładowo jeżeli ktoś jest pomiędzy rozmiarem M i L może kupić Mke, która będzie zwinniejsza i wrzucić do niej sztyce z większym skokiem. 

Nukeproof próbował zaradzić w kwestii Megi która miała średnie opinie w ciasnych sekcjach, optymalizując szczegóły geometrii. Zasięg roweru( reach w rozmiarze L) to 475 mm, a tylne wahacz został nieco skrócony na 440 mm. Spadek suportu wynosi 30 mm, a kąt główki to 64 °. Aby uzyskać jeszcze lepsze możliwości w kwestii podjeżdżania, kąt rury podsiodłowej wynosi teraz 78° w rozmiarze L i 77,5° w rozmiarze S i M.

Rozwiązania technologiczne Nukeproofa

Prowadzenie linek w ramie:                                     

Na górnej części tylnego trójkąta znajduje się plastikowa osłona do której wchodzą przewodu hamulca i przerzutki.

Chroni ona też ramę przed dostawaniem się brudu do jej środka . Na dolnej części tylnego trójkąta znajduje się również osłona która chroni ramę przez obiciem od łańcucha.

NUKEPROOF MEGA prowadzenie kabli w ramie

Technologia zastosowana w zawieszeniu:

Sercem ramy jest całkowicie nowa kinematyka zawieszenia, zaprojektowana tak, aby była bardziej subtelna od góry, a jednocześnie pozostała progresywna i przewidywalna. Najnowszy Mega 290 zapewnia 160 mm skoku tylnego koła (wersja 650b ma 165 mm skoku), zapewnia to czterokierunkowy system Horst Link.

System Anti-Squat służy do stworzenia skutecznego roweru do pedałowania, który można pokonać w technicznym terenie. Zakres SAG został również poszerzony, aby umożliwić rowerzystom dostrojenie zawieszenia do rodzaju trasy. W rezultacie rower z łatwością pokonuje kamieniste przejścia i wyróżnia się stabilną jazdą, bez uczucia ospałości.

Konfiguracja na 2022

Ceny Nukeproof Mega zaczynają się od 17100zł. W tej cenie mamy już fajny rower na aluminiowej Ramie Nukeproof Mega 290- pełny 29” lub 297(mullet) z podstawowym zawieszeniem Rockshoxa, pełną grupą Shimano Deore [hamulce i napęd 12s], sztycą regulowaną Brand X Ascend , kołami Sun Ringle 29 i dobrymi oponami od Maxxisa.

NUKEPROOF MEGA 290 ALLOY Bullet Grey miniaturka
Wersja Comp
Wersja Alloy Pro

Nukeproof Mega alloy Pro 290 to koszt 20.090 zł. W tej kwocie otrzymujemy rower na aluminiowej ramie, zawieszeniu Rockshoxa z Seri Select+, pełną grupę napędu od GX Eagle 12s, hamulce Sram Guide Re, sztycę regulowana Brand X Ascend, opony Maxxis Assegai + DHR, koła Nukeproof Neutron V2

NUKEPROOF MEGA PRO Rosso Red miniaturka
Wersja Elite

Nukeproof Mega Elite otwiera propozycje na ramie carbonowej.  Cena to 24.795 zł. W tym zestawie dostajemy karbonową ramę, wysokiej klasy zawieszenie Foxa w wersji performance, pełną grupę shimano Slx [12s napęd +hamulce 4 tłoczkowe], sztycę regulowaną Brand X Ascend, opony Maxxis i koła Nukeproof Horizon V2.

NUKEPROOF MEGA Elite Yellow miniaturka
Wersja Factory

Nukeproof Mega Factory to koszt 30.780 zł. W tym rowerze mamy już topowe zawieszenie od Foxa w powłoce Kashima, pełną grupę shimano XT [napęd 12s + hamulce 4 tłoczkowe], sztycę regulowaną- Bikeyoke Divine Stealth, opony Maxxisa  i bardzo dobre koła od DT Swiss EX1700                                       

NUKEPROOF MEGA Factory Kraken Blue miniaturka

Najdroższa wersja Megi to koszt 34.200 zł. Za tą kwotę mamy już konkretną maszynę na której zawodnicy ścigają się na zawodach rangi światowej. Znajdziemy w niej najwyższy model zawieszenia Rockshox Ultimate, pełną grupę X01 AXS( bezprzewodowe), najmocniejsze hamulce od Srama, Code RSC, sztycę regulowaną Bikeyoke Revive Stealth, koła Nukeproof Horizon V2 oraz Opony Michelin Enduro.

NUKEPROOF MEGA RS Black miniaturka
Wersja RS

Wrażenia z jazdy Nukeproof Mega

„Nukeproof Mega jadąc na tym rowerze twój mózg pracuje na najwyższych obrotach. Ten rower jest tak cholernie szybki, że drzewa i skały przelatują obok ciebie z o wiele większą prędkością, niż jesteś do tego przyzwyczajony. Zakręty zbliżają się do ciebie coraz szybciej ale jadąc modelem Mega zakręty to czysta przyjemność, Lewo, prawo, lewo, prawo”

Co jeszcze jest zaletą Nukeproof Mega? To że pomimo relatywnie dużej masy w modelu aluminiowym( 15,5kg-16,5kg) naprawdę dobrze się na nim podjeżdża. Pozycja jazdy jest bardzo centralna na rowerze, a przednie koło trzyma się podłoża bez względu na to, jak strome jest wzniesienie. Pozwala to oszczędzać energię, ponieważ nie trzeba używać górnej części ciała do utrzymania przedniego koła. Nie mówmy za dużo o podjeździe bo dużo więcej frajdy daje nam zjazd. Wynika to w dużej mierze z niesamowitego zawieszenia Megi: 

Tylna część z wyczuciem pochłania każdą nierówność. Bez względu na to, na co go rzucisz, Mega zawsze sprawia wrażenie, że może znieść jeszcze więcej. Rower jest niesamowicie spokojny i opanowany, co pozwala kierowcy skupić się na tym, co go czeka. Nie musisz dźwigać ciężaru ciała na rowerze, a środek ciężkości zawsze pozostaje tam, gdzie powinien. Jednocześnie nowy Nukeproof Mega jest bardziej zwinny niż jego poprzednik na ciasnych odcinkach i lepiej radzi sobie z prędkością[temat poruszany wyżej].

W Bike Builders oprócz sprzedaży seryjnych rowerów Nukeproof, zajmujemy się także budowaniem rowerów od podstaw dla klienta. Wykonamy projekt według potrzeb i budżetu klienta, wykonamy wycenę i złożymy. Kilka naszych projektów:

Podsumowanie

Nukeproof Mega to uniwersalny rower Enduro na którym można fajnie poskakać w Bike parku, poczuć flow na naturalnych ścieżkach, z uśmiechem na twarzy jechać w górę, robić czasy na stravie i wygrywać zawody😃