NUKEPROOF REACTOR – Rower Trail MTB

Nukeproof Reactor

Reactor został zaprojektowany od podstaw jako rower, który ma być najlepszym i najagresywniejszym rowerem trailowym na rynku, pierwszy model został zaprezentowany w 2021 roku. Na technicznych podjazdach czuje się jak u siebie, natomiast na zjazdach zamienia się na rower dla którego nie straszne są nawet najtrudniejsze i najbardziej techniczne traski, na które możesz go zabrać. Rama o skoku (130-160mm), geometria zaprojektowana z myślą o szybkim pokonywaniu najbardziej technicznych zjazdów, a przy tym nie odbierająca radości z jazdy pod górę…. Dzięki czemu jesteś w stanie zrobić kilka fajnych lapsów.

Ogromnym atutem jest wszechstronność, by jednego dnia robić rundki na lokalnych trasach enduro a następnego wyruszyć w dziki teren na cały dzień. To wszystko posiada w sobie rower ze stajni Nukeproofa, model Reactor. Model dostępny w wersji aluminiowej i karbonowej, pod koła 29 lub 27.5. Niestety w tym modelu nie mamy opcji kupna roweru z technologią mullet, dlatego musimy się zdecydować czy chcemy rower który będzie ultra zwinny, czy taki który będzie ultra szybki. Dostępnych jest kilka wersji roweru Reactor:

  • W modelu Reactor 275 [karbon lub alu] możemy wybrać rower ze skokiem 150 lub 160mm.
  • W modelu Reactor 290 [karbon lub alu] możemy wybrać rower ze skokiem 140 lub 150mm.
NUKEPROOF REACTOR RS - Trail MTB Top Wersja

Geometria

Nukeproof Reactor to rower Trail MTB, który bardzo dobrze sprawdzi się na najtrudniejszych szlakach zjazdowych, równie dobrze poradzi sobie na trasach Enduro i z przyjemnością zaprowadzi cię na początek tras. Podobnie jak w rowerze Nukeproof Mega, Reactor ma płaski kąt główki i krótki Chainstay o długości 440mm [taki sam w każdym rozmiarze ramy] powoduje to, że rower jest ultra zwinny i utrzymuje stabilność przy dużych prędkościach. Dokładnie tak samo jest w kwestii doboru rozmiaru, Nukeproof w swoich rowerach daje możliwość wsadzenia sztycy z dłuższym skokiem, dzięki temu osoba , która jest pomiędzy rozmiarami może wziąć rozmiar mniejszy i wrzucić do niego dłuższą sztycę [mniejszy rower=jeszcze lepsza zwinność].

  • Reach dla rozmiaru M wynosi 451mm
  • Kąt główki 66°

Nukeproof ulepszył również kąt rury podsiodłowej, który wynosi 77.5° dla rozmiaru S-M-L

[dane z modelu Reactor 290 140m]

NUKEPROOF REACTOR - geometria miniaturka
NUKEPROOF REACTOR Elite - napęd miniaturka

Technologie zastosowane w modelu Reactor

Prowadzenie linek i ochrona ramy

Podobnie jak w modelu Nukeproof Mega/Giga, Reactor został zaprojektowany aby pancerze [hamulca/przerzutki] szły w ramię. W modelu Reactor linki zostały poprowadzone równie dobrze ale trochę w inny sposób, zamiast trafiać do górnej części wahacza, wychodzą one pod supportem i przechodzą pod dolną rurą tylnego trójkąta [trzymają się na specjalnych „klipsach”]. Dodatkowo rama jest chroniona dzięki specjalnej nakładce na dolnej i górnej rurze tylnego trójkąta [wahacza].

Technologia zastosowana w zawieszeniu

Wszystkie ramy Nukeproof Reactor są wyposażone w technologie flip chip, która umożliwia dostosowanie geometrii z trybu Trail do trybu Rail. Tryb Trail jak sama nazwa wskazuje to ustawienie, które ma za zadanie dawać tyle samo frajdy na zjeździe i podjeździe. Ustawienie Rail zmienia nasz rower w bardziej agresywny na zjazdach poprzez zmianę kąta główki i obniżając support o 6mm. Rower jest wyposażony w czterokierunkowy system Horst Link, oznacza to, że rower będzie dobrze zachowywać się na podjazdach [nie będzie się bujał na boki] ale gdy będziemy zjeżdżać zamieni się prawdziwą bestię i pogromce szlaków. 

Z bardzo dobrym wsparciem w połowie swojego skoku podczas pokonywania zakrętów czy dociskania roweru [pompowania] i progresją skoku końcowego podczas agresywnej jazdy. Zrównoważone kształty zapobiegające wznoszeniu umożliwiają Reactorowi lekkie ugięcie zawieszenia podczas gwałtownego hamowania, ale wciąż utrzymując odpowiednią pozycję ridera. Nukeproof Reactor to rower Trailowy MTB, który został zaprojektowany tak, aby dawać radość z jazdy kierowcy [riderowi] nie ważne czy to będzie zjazd czy podjazd.

Konfiguracje

W modelu Reactor do wyboru mamy kilka możliwości konfiguracji: Rozmiar kół: 29 lub 27.5 Rozmiar ramy: Model 290 do wyboru rozmiar S-M-L-XL Model 275 do wyboru rozmiar M-L-XL Skok zawieszenia: Model 290 do wyboru skok zawieszenia 150 lub 160mm Model 275 do wyboru skok zawieszenia 140 lub 160mm Wszystkie te modele możecie u nas kupić na stronie Bike Builders 😊

Poniższe konfiguracje dotyczą modelu alu 290 i carbon 290

Wersja Alu Comp 290

Ceny Nukeproofa Reactor zaczynają się od 2999GBP [Funt Brytyjski]. W tej cenie mamy już fajny rower na aluminiowej ramie Nukeproof Reactor 290 z podstawowym widelcem od Marzocchi i damperem z Rockshoxa, pełną grupą Shimano Deore [hamulce i napęd 12s], sztycą regulowaną , kołami Sun Ringle 29 i spoko oponami od Maxxisa.

NUKEPROOF REACTOR Comp - Trail MTB miniaturka

Wersja Alu Pro 290

Nukeproof Reactor allu Pro 290 to koszt 3.699GBP [Funt Brytyjski]. W tej kwocie otrzymujemy rower na aluminiowej ramie, zawieszeniu Rockshoxa z Seri Select+, pełną grupę napędu od Gx 12s, hamulce Sram Guide Re, sztycę regulowana, opony Maxxis Assegai + DHR, koła Nukeproof Neutron V2.

NUKEPROOF REACTOR Pro - Trail MTB miniaturka

Wersja Elite 290

Nukeproof Reactor Elite to koszt 4.399GBP[Funt Brytyjski]. W tej cenie dostajemy karbonową ramę, wysokiej klasy zawieszenie Foxa w wersji performance, pełną grupę shimano Slx [12s napęd +hamulce 4 tłoczkowe], sztycę regulowaną, opony Maxxis i koła Nukeproof Horizon V2

NUKEPROOF REACTOR Elite - Trail MTB miniaturka

Wersja Factory 290

Nukeproof Reactor Factory to koszt 5299GBP[Funt Brytyjski]. W tym rowerze mamy już topowe zawieszenie od Foxa w powłoce Kashima, pełną grupę shimano XT [napęd 12s + hamulce 4 tłoczkowe], sztycę regulowaną, opony Maxxisa i bardzo dobre koła od DT Swiss XM1700

NUKEPROOF REACTOR Factory - Trail MTB miniaturka

Wersja RS 290

Najdroższa wersja Reactora to koszt 5999GBP [Funt Brytyjski]. Za tą kwotę mamy już konkretną maszynę. Znajdziemy w niej najwyższy model zawieszenia Rockshox Ultimate, pełną grupę X01 AXS, najmocniejsze hamulce od Srama, Code RSC, sztycę regulowaną, koła DT Swiss XM1700 oraz Opony Maxxisa.

NUKEPROOF REACTOR RS - Trail MTB miniaturka

Podsumowanie

Nukeproof Reactor to rower trailowy, o skoku 130-160mm dostępny w wersji 29 calowej i 27.5 calowej. Rower jak tylko trasa zaczyna opadać w dół, wypada znacznie powyżej swojego skoku.   Reactor z łatwością nabiera prędkości, zawsze daje kierowcy ogromną pewność siebie dzięki idealnie rozłożonej masie między przednim i tylnym kołem. Zastosowano w nim najnowszą technologię stosowaną także w rowerach Mega i Giga.  W dodatku jest bardzo zwinny podobnie jak Nukeprooof Mega [rower enduro] i dobrze podjeżdża dzięki czemu możemy zrobić w ciągu jednego dnia więcej „lapsów’.

Firma Bike Builders oprócz sprzedaży seryjnych rowerów Nukeproof zajmuje się także budowaniem rowerów od podstaw dla klienta. Wykonamy projekt według potrzeb klienta, wykonamy wycenę i złożymy. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem seryjnego roweru bądź złożeniem na zamówienie customowego Nukeproofa Reactor napisz do nas! Pozdro Ekipa Bike Builders PL