Historia Nukeproof

bombowa marka z USA

Nuke Proof Industries, powstało w 1990 roku w mieście Grand Rapids w stanie Michigan. Założyciel, John Muenzenmeyer, jako zapalony rowerzysta, wziął sobie za cel stworzenie pożądanych, innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań, które spełnią wymagania wschodzącego rynku rowerów górskich lat 90-tych. Nuke Proof Industries w swoim projektowaniu stał się pionierem wykorzystywania egzotycznych materiałów, takich jak tytan czy włókno węglowe. Wiele rozgłosu przyniosły im dobrze znane z wysokiej jakości piasty węglowo-aluminiowych. Po tym Nuke Proof Industries produkowało tytanowe ramy, kierownice z włókna węglowego i inne innowacyjne komponenty. Po amerykańskim boomie rowerowym w latach 90-tych nastąpił dramatyczny spadek na rynku i Nuke Proof Industries miał problemy z kontynuacją handlu. W 2004 roku północnoirlandzki biegacz zjazdowy i wieloletni wielbiciel marki, Michael Cowan, dostrzegł szansę na ocalenie marki. Zaczął nabywać znaki towarowe, aby ożywić kultową markę. Jako wiodący i wpływowy zawodnik kolarstwa górskiego, Michael powołał zespół ds. rozwoju produktu złożony z doświadczonych i pełnych pasji rowerzystów.

W 2007 roku Nukeproof został ponownie wprowadzony na rynek ze sprężynami Titanium. Niedługo po nich pojawiło się więcej produktów pod zabawy grawitacyjne w tym kierownice 760 mm i 800 mm, które w tamtych czasach były rzadkim widokiem. Rozwój ram Nukeproof był ukierunkowany z myślą o wyścigach. Pragnieniem zespołu Nukeproof było opracowanie dłuższego, lżejszego i bardziej wydajnego roweru na słynny wyścig Mega-Avalanche. Doprowadziło to do stworzenia 3-letniego programu rozwoju, w wyniku którego powstał Nukeproof Mega.
W tym samym czasie były mistrz świata Downhill Masters Nigel Page zbierał zespół Chain Reaction Cycles-Intense, aby wziąć udział w Pucharze Świata UCI w kategorii Downhill. Nigel zdecydował się na współpracę z Nukeproof, aby opracować komponenty spełniające rygorystyczne standardy zespołów DH, umożliwiając im testowanie i prezentowanie komponentów Nuke’a na najwyższym poziomie (Nigel stał na podium już po pierwszym wyścigu). Na wystawie Interbike 2010 w Las Vegas Michael i Nigel zdecydowali, że nadszedł właściwy czas, aby zaprojektować i ścigać się ich własnym rowerem, torując drogę do opracowania pierwszej ramy zjazdowej Nukeproof: Scalp.

Nukeproof

Dziś, po zwycięstwach w UCI Downhill World Cup i Enduro World Series, członkowie teamów wyścigowych Nukeproofa stali się integralną częścią rozwoju i testowania wszystkich nowych komponentów oraz rowerów marki. Jest wśród nich trzykrotny mistrz świata w downhillu oraz mistrz Enduro World Series w latach 2017, 2018 i 2019, czyli nikt inny jak Sam Hill. Oprócz swojej kluczowej roli w zespole badawczo-rozwojowym Sam pomagał w stworzeniu linii produktów sygnowanej jego imieniem. Za wspólne projektowanie odpowiedzialny był również wieloletni mechanik Sam-a, Jacy Schumilak dzięki czemu części te potrafią sprostać wymaganiom mistrza.

Technologia Nukeproof

Produkty Nukeproofa są projektowane i rozwijane w Belfaście w Irlandii Północnej a następnie sprzedawane przez sieć niezależnych dealerów rowerowych na całym świecie. Marka nadal ewoluuje, a jej historia i tradycje są nadal podtrzymywane i tworzone przez zawodników.

NUKEPROOF DISSENT 290 / 297 / 275

Nie ważne czy będziesz robić rundki gondolą z kumplami po śmiganiu na ulubionej trasie DH czy trenować pod mijanie chorągiewek na zawodach Nukeproof Dissent udowodni, że jest najpotężniejszą bronią w arsenale maszyn grawitacyjnych.

Wyścigi są w ich DNA. Dissent został opracowany i przetestowany we współpracy z najszybszymi zawodnikami na świecie.
Platforma Dissent została pierwotnie wymyślona przez inżynierów Nuke’a jako koncept do jednoczesnego testowania kilku teorii krzywych progresji. Następnie przekształcając teorię w rzeczywistość, stworzyli coś znacznie lepszego niż się spodziewali i prototyp poskramiany przez Sama Hilla wygrał, podczas swojego międzynarodowego debiutu, wyścig z serii Crankworx – Garbanzo Downhill.
Niczym niezwykłym dla zawodników DH jest potrzeba dopasowania ustawień roweru pod swoje potrzeby, styl jazdy i to czy używają platform czy nie. Nukeproof Dissent wychodzi naprzeciw tej potrzebie dając rozwiązanie w postaci Flip Chip-a który można ustawić w 4 różnych pozycjach wpływając na progresywność pracy zawieszenia a zaprojektowany jest tak by działał niczym bezdenny token w damperach sprężynowych. Sprytny design powoduje, że mimo zmian skok i geometria roweru pozostaje bez zmian. Uwaga: Różnica ugięcia między każdym ustawieniem wynosi około 1%, więc nie powinieneś potrzebować innej twardości sprężyny.

NUKEPROOF GIGA 290 / 297 / 275 CARBON

Rower jak Monster truck. Ponad 170 mm skoku z tyłu i solidny widelec jedno półkowy na przodzie, czyli przepis na Rower Super Enduro który zbudowany, aby zdominować górskie szlaki, poszaleć na mini downhill lub w parku rowerowym. Coś dla tych, którzy wymagają więcej.

Nukeproof Giga to maszyna, która posiada nieograniczone możliwości, z tylnym skokiem 180 mm (27,5 cala) lub 170 mm (29 cali) Giga to monster truck wśród rowerów, który ma rezerwę skoku zawsze, gdy jej potrzebujesz. Zaszufladkowanie go jako maszyny jedynie do zadań specjalnych byłoby krzywdzące, ponieważ potrafi więcej. Ze względu na sposób, w jaki wykorzystuje swój skok Nukeproof Giga daje poczucie dużego roweru, a jednocześnie wszechstronność nowoczesnego super-enduro. Giga pozwala na dynamiczną i dającą pewność siebie jazdę, a konstrukcja pomoże Ci przekroczyć twoje granice w każdym terenie. Równie dobrze czuje się na technicznych górskich trasach enduro jak i w miejscach do zabaw grawitacyjnych takich jak Whistler.

NUKEPROOF MEGA 290 / 297 / 275 - CARBON / ALLOY

Do wszystkich rowerów o skoku 160mm+, pojedynczej półce I agresywnej geometrii: "Rower Enduro” to rower do wszystkiego, zaprojektowany tak by zjeżdżać szybko i najefektywniej jak się da i Nukeproof Mega jest tego esencją!

Pierwotnie pomyślane jako seria wyścigowa, która miała wpasować się między cross country zdominowanym przez aspekty wydajnościowe a skoncentrowanym na grawitacji zjazdem. Rowery Enduro są wystarczająco solidne, aby poradzić sobie z długimi, krętymi zjazdami, jednocześnie zachowując zdolność efektywnego wspinania się na szczyt z powrotem przed kolejnym etapem EWS.

Od ponad 10 lat jest to najlepiej sprzedający się model. Nukeproof Mega zbiera nagrody na scenach Enduro oraz w prasie na całym świecie. Dzięki czterem tytułom Enduro World Series, Mega stał się ikoną, która jest synonimem wyścigów. Jednak inżynierowie w Nukeproof nigdy nie spoczywają na laurach i w 2021 roku pojawiła się już 4-ta generacja Nukeproof Mega .

NUKEPROOF MEGAWATT 297

Seria Nukeproof MegaWatt dzieli DNA z utytułowanym w EWS Nukeproof Mega. Geometria skoncentrowana na pokonaniu grawitacji, z tylnym skokiem 170 mm, idealna do atakowania odcinków, wyboistych szlaków lub po prostu eksploracji wysokich gór. W połączeniu z zaletami wspomagania pedałowania taki E-Bike, pozwoli Ci bez problemu wjechać na każdy szczyt (i to raz za razem).

Znaczącym brakiem w asortymencie Nukeproof był rower z silnikiem. Przy wyborze partnera w zakresie silników/akumulatorów głównym priorytetem Nukeproof była współpraca z odpowiednim specjalistą. Marka, która może oferować najnowocześniejszą technologię, aby pomóc w tworzeniu konkurencyjnego produktu, jednocześnie posiadając infrastrukturę wspierającą klientów podczas ich posiadania. Dołączenie Nukeproof do gry e-Bike zajęło trochę czasu, ale nadszedł czas i Nukeproof z dumą przedstawia zupełnie nowy Nukeproof Megawatt.

NUKEPROOF REACTOR 275 / 290 – CARBON / ALLOY

Od koncepcji po projekt, kinematykę, geometrię i specyfikację; Reactor został zaprojektowany od podstaw jako najbardziej agresywny rower trailowy jaki można dostać. Czuje się jak w domu na technicznych podjazdach, ale najszczęśliwszy jest pokonując najbardziej techniczne trasy, na które odważysz się go zabrać.

Pełne zawieszenie, krótki skok (130mm-160mm), wydajne maszyny do pedałowania. Geometria zaprojektowana z myślą o szybkim pokonywaniu technicznego terenu, nie odbierający przy tym radości z jazdy. Oczywiście następnie jak najszybciej zabierze Cię z powrotem na szczyt, aby zrobić to wszystko jeszcze raz.
Kluczem jest wszechstronność, by jednego dnia robić rundki na lokalnych trasach enduro, a następnego wyruszyć w nieznane na cały dzień. To wszystko posiada w sobie Nukeproof Reactor.

NUKEPROOF DIGGER

To, co kilka lat temu zaczęło się ponoć podczas upojnej rozmowy, stało się produktem kultowym w ofercie Nukeproof. Zainspirowany sportowcami Nukeproof’a i ich pragnieniem stworzenia wszechstronnego roweru treningowego z czymś ekstra. Taka wszechstronna maszyna, łącząca osiągi „roweru gravel” z duszą roweru górskiego. Z możliwością dodania sakw, plecaków rowerowych i błotników rama Digger nadaje się do wszystkiego, od wielkich przygód w dziczy po codzienne dojazdy do pracy.

Nowością od roku 2021 jest dodawanie dedykowanej pod rower gravel, jedno blatowej grupy Shimano GRX 1x. Zaprojektowany z myślą o prostocie i osiągach w terenie dzięki przerzutce Shimano 1×11 z ustawieniem (11-42 t). Nowy Nukeproof Digger (Factory) dla wygody posiada zintegrowany mechanizm regulacji sztycy regulowanej z dźwignią hamulca Shimano, tak by zapewnić komfort i pewność prowadzenia, gdy trasa stanie się techniczna. Nukeproof Digger jest również wyposażony w „szerszą niż przeciętna” kierownicę, która pasuje do duszy roweru górskiego która zaszczepili w nim projektanci Nuke’a.
Zarówno modele Comp, jak i Factory są wyposażone w opony WTB Sendero 650b Road Plus, przy czym wyższe modele mają opcje ulepszania o koła DT Swiss G1800 Gravel. Aby zwiększyć komfort jazdy, Digger jest wyposażony w zwężany widelec z włókna węglowego i taśmę korkowo-żelową na kierownicę, która zapewnia lepsze wyczucie na szlakach/szutrze/ścieżkach/szosie.
The Digger czyli „Koparka” rwie się by zboczyć z głównej ścieżki i ruszyć na przygodę zawsze gdy zabierzesz go na przejażdżkę.

NUKEPROOF CUB SCOUT

Geometria dostosowana do wzrostu, maleńkie zawieszenie dostosowane do potrzeb roweru dziecięcego a specjalne zestawy wykończeniowe sprawiają, że te rowery są przystosowane do obecnych potrzeb przyszłych wymiataczy rowerowych.

Cub-Scout to nie tylko kolejny rower dla dzieci! Nukeproof brał garściami inspirację z nagradzanej serii Scout dla dorosłych, tak więc Cub-Scout został zaprojektowany od podstaw jako odpowiedni mini-hardtail. Został stworzony tak, aby umożliwić dzieciom naukę jazdy, wzbudzić pewność siebie na szlakach i działać jako idealna platforma do postępów. Opracowane i przetestowane z pomocą dzieci projektantów i zawodników Nukeproof. Powstała w ten sposób seria lekkich rowerów dla dzieci, ma inspirować i wspierać przyszłych zwycięzców Pucharu Świata lub EWS!

Ekipa Nukeproofa

Sam Hill nadal nie tylko aktywnie ściga się ale również dokłada swoich starań w zakresie rozwoju nowych rowerów.

Ekipa z Nukeproof

Sam Hill

Nigel Page

Elliott Heap

Oficjalny Team Nukeproof to integralna część firmy, ideologii oraz procesu projektowania rowerów i części marki Nukeproof. Warto przyjrzeć się bliżej profilom ich zawodników oraz temu co przez lata współpracy udało im się osiągnąć w zakresie startów w EWS czy UCI DH jak i osiągom rowerów które dzięki nim udało się stworzyć.

Ekipa z Evil Bikes

"Dream Builds"

Recenzje

Nukeproof - Rowery Custom

NUKEPROOF MEGA 275 Allu Purple 2021

NUKEPROOF MEGA 290 Allu Red 2021

NUKEPROOF MEGA 290 Carbon Bullet Grey

Produkty w naszym sklepie

Shopping cart

Lato 25% rabatu na wszystkie ubiegłoroczne modele rowerów

Sign in

No account yet?

Używamy własnych plików cookie i plików cookie stron trzecich, aby zrozumieć działanie naszego sklepu internetowego i móc go ulepszyć, dostosować treść do indywidualnych zainteresowań odbiorców oraz spersonalizować nasze reklamy, treści marketingowe i publikacje w serwisach społecznościowych. Możesz zaakceptować wszystkie pliki cookie, odrzucić je lub wybrać własną konfigurację, klikając odpowiednie przyciski. Pamiętaj, że nie wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookie może wpłynąć na Twoje wrażenia z zakupów. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Plików Cookie.
Start typing to see products you are looking for.
Shop
0 items Cart
My account