Unite Logo All Black-01

Historia

Tech

Produkty

Rowery

Fajne linki

Unite Components

czyli Made in the UK

Unite zostało założone pod koniec 2016 roku przez byłego profesjonalnego ridera Andrew Coopera, od tego czasu zdobyło wielu klientów na całym świecie oraz rozwinęło gamę swoich produktów do poziomu, w którym jest dzisiaj. Warto podkreślić, że 99% obecnego asortymentu jest wytwarzanych w Walii przy użyciu najwyższej jakości obrabiarek i materiałów, dostępnych obecnie na rynku. Wszystko zaczęło się od Andrew i jego pasji do jazdy na rowerze, która była we krwi przez całe jego życie. Od najmłodszych pasjonował się wszystkim co miało dwa koła: 

„Zacząłem jeździć w wieku trzech lat, a wyścigi cross country rozpocząłem w wieku siedmiu lat. Zacząłem downhill, gdy miałem dwanaście lat, a potem przeszedłem na enduro motocross”

Pasja do wyścigów nadal płynie w jego krwi, ponieważ powraca on na rower górski i rywalizuje na zawodach w UK na elitarnym poziomie.
Pierwszym produktem jaki Unite stworzył był napinacz łańcucha, który zaczęli rozwijać i projektować w 2015 roku. Dlaczego akurat napinacz? Ponieważ Andrew zauważył niszę na rynku.

„Chcieliśmy pracować nad stworzeniem trwalszego, łatwego w montażu i bardziej odpornego na chemikalia produktu. Jestem inżynierem i dla mnie proste znaczy tanie, niezawodne i lekkie. Tego właśnie chce każdy klient!”

Technologia UNITE CO

Unite Co jest jednym ze światowych liderów w inżynierii komponentów rowerowych. 99% naszej gamy produktów jest wytwarzanych na miejscu w Wielkiej Brytanii! Unite Components to rozwijająca się firma, która szczyci się dbałością o szczegóły i precyzją obróbki dzięki nowemu zapleczu maszynowemu w jaki inwestowali przez ostatnie lata.

PRODUCKJA

Pelna kontrola nad procesem

Prawie wszystkie z swoich produktów wytwarzają we własnym zakresie, zajmując się wszystkimi aspektami rozwoju; od projektowania, prototypowania, produkcji, montażu, pakowania po marketing. Kontrolowanie wszystkich tych czynników pozwoliło im zaoferować produkt wysokiej jakości oraz profesjonalną obsługę swoich klientów. W UNITE używają najnowocześniejszych maszyn firmy Haas co w połączeniu z nowoczesnymi metodami obróbki, daje wyjątkowo wysoką jakość wykończenia. Unite Components w produkcji używa procesu twardego anodowania, aby zwiększyć trwałość i świetny wygląd choć i to już niebawem ma się zmienić poprzez wprowadzenie Cerakote, czyli systemu powlekania ceramicznego.

Unite Components

ŚRODOWISKO

Ustaw zawieszenie do twojego stylu jazdy

Standardy środowiskowe ciągle się zmieniają, ale w Unite wiedzą to doskonale, dlatego chcą być o krok do przodu i sami starają się wprowadzać ulepszenia, które to odzwierciedlają. W chwili obecnej pracują nad zmniejszeniem ilości odpadów papierowych podczas produkcji a w niedługiej przyszłości wprowadzenie normy środowiskowej ISO 14001.

Produkty

Wewnętrzny zespół projektowy UNITE korzysta z najnowszego oprogramowania Solidworks CAD i analizy MES, aby zapewnić precyzyjną precyzję we własnym zakresie. Wszystkie ich produkty poddawane są długiej próbie testów różnymi metodami, prototypowaniu, testom terenowym i testom mechanicznym. W UNITE są przekonani, że ich produkty są testowane zgodnie z najwyższymi standardami i że Cię nie zawiodą. Unite zrobili wszystko, co w ich mocy, aby móc zabezpieczyć jakość swoich produktów dlatego korzystają tylko z dostawców z Wielkiej Brytanii do pozyskiwania surowców.

Pedały Instinct

Zaprojektowany i wyprodukowany w 100% we własnym zakresie w Wielkiej Brytanii! Kiedy projektowano ten pedał, skupiano się na trzech głównych parametrach; przyczepności, niezawodności oraz wadze. Zaprojektowano więc duże platformy i obrobiono w nich jak najwięcej materiału. Podczas procesu obróbki materiału dodano sporo małych rowków, co w połączeniu z 16 pinami M4 daje super przyczepność. Tuleje Igus są liderem, jeśli chodzi o trwałość, każdy pedał porusza się na dwóch takich tulejach i jednym łożysku kasetowym. W przeciwieństwie do większości firm, UNITE obrabiają oś we własnym zakresie, wykonując ją ze stali nierdzewnej 17-4 czyli niezwykle wytrzymałego materiału, idealnego na oś pedałów. Długość osi też jest większa w celu uzyskania lepszych właściwości jezdnych.

Kierownice Renegade

Kierownica o niezrównanej wytrzymałości! UNITE nie idzie na żadne kompromisy, ponieważ do produkcji wybrali jedno z najtwardszych dostępnych stopów aluminium (seria 7000) i aby jeszcze bardziej ją wzmocnić, zlecili wykonanie kierownicy przez wyspecjalizowanego producenta stali. Firma która tworzy wysokiej klasy pręty z Tajwanu, specjalizujący się w produkcji dla wielu różnych gałęzi przemysłu. Po tym, jak kierownice dotrą do Wielkiej Brytanii, grawerowane są laserowo w, co jest znacznie dokładniejsze i bardziej spójne niż standardowa grafika transferowa.

 

Platforma Unite, fioletowa
Kierownica Unite Renegade 35

Mostek Renegade

Sztywny, dokładnie obrobiony i wyglądał jak rasowa część, której zasadniczy rdzeń powstał po wielu godzinach projektowania, drukowania 3D i analiz MES. Dzięki tej metodzie produkcji, obrabiane są rdzeń i płyta czołowa w jednej operacji i w tym samym czasie. Obróbka mostka w jednym kawałku sprawia, że jest on znacznie dokładniejszy w obszarze zacisku kierownicy, usuwając wszelkie elementy zwiększające naprężenie w przypadku kierownic karbonowych. Sztuka polega na tym by usunąć materiał z jak największej liczby obszarów bez poświęcania wytrzymałości.

Napinacze Compact Guide V2

Compact Guide V2 to lekka, prosta konstrukcja, która zapewnia doskonałe zabezpieczenie łańcucha i usuwanie błota przy cichym utrzymywaniu. Napinacz został zaprojektowany w oparciu o unikalną konstrukcję modułową, w której możesz użyć jedynie górnej prowadnicy lub wraz z „bash guarde” czyli dolnym zabezpieczeniem. Umożliwia to również mieszanie i dopasowywanie kolorów, aby zapewnić wystarczającą liczbę kombinacji nawet dla najbardziej wybrednego ridera.
Mostek Unite, pomarańczowy
Napinacz i osłona zębatki Unite, pomarańczowa

Rowery Custom z komponentami UNITE

Oficjalne Kanały UNITE CO

Bike Builders Garage jest oficjalnym przedstawicielem marki Unite Components na terenie Polski. Poniżej znajdziecie namiary do ich oficjalnych kanałów. Kliknij tutaj by sprawdzić oficjalnych dealerów marki UNITE CO. Jeśli masz ochotę zobaczyć produkty na żywo, odwiedź nasz showroom w Szczyrkaido.

Instagram: @unitecomponents
Twitter: @unitecomponents
Facebook: Unite Components